דף הבית >> בלוג >> בדיקת איזון גלגלים לרכב

בדיקת איזון גלגלים לרכב (כיוון פרונט) - למה חשוב לעשות? 

חושבים שאתם מאוזנים? מתי לאחרונה עשיתם בדיקת איזון לרכב?
 
כולנו יודעים שגלגלי הרכב והצמיגים הם החוליה המקשרת בין הרכב לכביש, אך האם אנחנו מקפידים לבדוק את תקינותם? התשובה היא לרוב לא. הגלגלים הם הגורם החשוב ביותר שמשפיע על תקינות הרכב והבטיחות שלנו ולכן חשוב שנכיר אותם קצת ונקפיד על כמה דברים חשובים :
  1. מהי בדיקת איזון גלגלים איזון גלגלים הוא בדיקה אשר מבוצעת במכשיר איזון שמטרתו לבדוק האם הגלגל והצמיג ניצבים לכביש במצב תקין ומספקים יציבות בנסיעה. הבדיקה יכולה להתבצע לכל גלגל באופן פרטני, או לכל הגלגלים יחד כשהם מהווים חלק ממכלול הרכב והאיזון מבוצע ביחס למשקל הרכב והעומס המופעל עליו, כך שניתן לזהות בעיות הנובעות מאלמנטים אחרים ברכב ומושלכות אל הצמיג. 
  2. מה גורם לחוסר איזון בגלגלים המקרים הנפוצים הם בעיות בצמיג כמו מכה חזקה שהוא קיבל, לחץ אויר לא תקין או בעיות בג'נט. בעיות אחרות וחמורות יותר אשר דורשות טיפול נוסף יכולות להיות במערכת המתלים, מוט ההגה, בסרן הקדמי/האחורי או במקומות אחרים.
  3. איך נדע אם הרכב צריך בדיקת איזון ומתי מומלץ לעשות?  כאשר יש הרגשה לא יציבה בזמן הנהיגה, תחושת רעידות בהגה במהירויות שונות, משיכה של ההגה לכיוון מסוים, אי שיווי משקל בסיבובים, כניסה של הצמיג לבור בכביש, מכה חזקה בגלגל ועוד. כל אלו יכולים להעיד על צורך בבדיקת איזון גלגלים. מעבר לכך, חשוב לעשות בדיקת איזון גלגלים גם אחרי שמחליפים גלגל או צמיג ברכב. הבדיקה פשוטה וחשובה מאוד.
  4. איך נשמור על מערכת הגלגלים והצמיגים ברכב שלנו?   להקפיד על לחץ אויר תקין לפי הוראות היצרן, להעמיס את הרכב באופן שווה יחסית בין צדדיו ולהיות ערניים מפני בורות ומכשולים בדרך.
זכרו : גלגל לא מאוזן יוצר שחיקה מוגברת עד כדי צורך בהחלפת הצמיג השחוק, מסכן את יציבות הרכב ואת בטיחות הנוסעים בו (וגם מעלה את צריכת הדלק).  
נסיעה טובה ומאוזנת!
 
 
SPACCER עולמי
יבואן בלעדי
פישר סוכנויות - אילן ומיכל פישר

טלפון:  054-5533107
דוא"ל: 
office@spaccer.co.il
 
התכנים באתר מוגנים בזכויות יוצרים ©     •    מפת האתר
.